23 مه 2021
می 23, 2021

چربی شکم چیست

0 دیدگاه

چربی شکم چیست و چگونه میتوان آن را آب کرد؟

رژیم های کم پروتئین و کربوهیدرات نیز ممکن است بر وزن تأثیر بگذارد. پروتئین به فرد کمک می کند تا مدت زمان بیشتری احساس سیری کند و افرادی که پروتئین بدون چربی در رژیم غذایی خود ندارند در کل ممکن است غذای بیشتری مصرف کنند. غذاهای قندی مانند کیک و آب نبات و نوشیدنی ها مانند نوشابه و آب میوه می توانند:

باعث افزایش وزن می شود

متابولیسم فرد را کند می کند

توانایی فرد در چربی سوزی را کاهش دهد

 

مصرف الکل:

مصرف بیش از حد الکل می تواند مشکلات مختلف سلامتی از جمله بیماری کبد و التهاب ایجاد کند. نوشیدن الکل بیش از حد باعث افزایش وزن مردان در اطراف شکم می شود اگرچه نتایج مطالعه در زنان متناقض است.

عدم ورزش:

اگر فردی بیش از سوزاندن خود کالری مصرف کند وزن اضافه می کند. سبک زندگی غیرفعال، خلاص شدن از شر چربی های اضافی، به ویژه در اطراف شکم را برای فرد دشوار می کند.

استرس:

هورمون استروئیدی معروف به کورتیزول به بدن کمک می کند تا استرس را کنترل کنید . هنگامی که فردی در موقعیت خطرناک یا فشار زیادی قرار دارد بدن وی کورتیزول آزاد می کند و این می تواند بر متابولیسم وی تأثیر بگذارد. افراد معمولاً وقتی احساس استرس می کنند به دنبال غذا می روند و کورتیزول باعث می شود کالری اضافی در اطراف شکم و سایر نواحی بدن باقی بماند تا بعداً استفاده شود.

ژنتیک:

برخی شواهد نشان می دهد که ژن های فرد می توانند در چاق شدن یا نبودن آنها نقش داشته باشند. دانشمندان فکر می کنند ژن ها می توانند بر رفتار، متابولیسم و خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی تأثیر بگذارند. به همین ترتیب عوامل و رفتارهای محیطی نیز در احتمال چاقی افراد نقش دارند.

 

کم خوابی:

کیفیت پایین و کوتاه مدت خواب می تواند در ایجاد چربی شکم نقش داشته باشد. خواب ناکافی ممکن است منجر به رفتارهای ناسالم در غذا خوردن، مانند خوردن احساسی شود.

سیگار کشیدن:

محققان می گویند ممکن است سیگار کشیدن را دلیل اصلی چربی شکم ندانند اما معتقدند که این یک عامل خطر است. چاقی بین افراد سیگاری و غیر سیگاری یکسان است اما چربی های شکمی و احشایی افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

 

چگونه چربی های شکم را آب کنیم؟
1- رژیم غذایی داشته باشید:

یک رژیم غذایی متعادل و سالم می تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند و همچنین احتمالاً تأثیر مثبتی بر سلامت کلی وی خواهد داشت. افراد باید از شکر، غذاهای چرب و کربوهیدرات های تصفیه شده که محتوای غذایی کمی دارند خودداری کنند. در عوض آنها باید مقدار زیادی میوه و سبزیجات، پروتئین های بدون چربی و کربوهیدرات های پیچیده بخورند.

2- مصرف الکل خود را کاهش دهید:

فردی که سعی در از دست دادن چربی اضافی شکم دارد باید میزان مصرف الکل را کنترل کند. نوشیدنی های الکلی اغلب حاوی قند اضافی هستند که می تواند در افزایش وزن نقش داشته باشد

3- ورزش خود را افزایش دهید:

سبک زندگی کم تحرک مشکلات جدی سلامتی از جمله افزایش وزن را به همراه دارد. افرادی که سعی در کاهش وزن دارند باید مقدار مناسبی ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند.انجام هر دو ورزش هوازی و تمرینات قدرتی می تواند به افراد در مقابله با چربی های شکم کمک کند.

 

4- خواب منظم داشته باشید:

خواب برای سلامت کلی افراد حیاتی است و استراحت کم نیز می تواند تأثیر زیادی بر رفاه داشته باشد. هدف اصلی خواب این است که بدن بتواند استراحت کند و بهبود یابد. همچنین می تواند بر وزن فرد تأثیر بگذارد. خواب کافی و با کیفیت خوب هنگامی که فرد سعی در کاهش وزن از جمله چربی های شکم دارد ضروری است.

5- سیگار کشیدن را ترک کنید:

سیگار کشیدن یک عامل خطر برای افزایش چربی شکم و همچنین بسیاری از نگرانی های جدی دیگر برای سلامتی است. ترک آن می تواند به طور قابل توجهی خطر چربی های اضافی شکم را کاهش دهد و همچنین سلامت کلی را بهبود بخشد.