14 مارس 2020
مارس 14, 2020

جراحی زیبایی پلک

0 دیدگاه

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک : به طور کلی چشم ها نمایانگر سن ، حالات هیجانی و خلقی افراد هستند. در اثر افزایش سن و برخی عوامل دیگر اعم از ژنتیک ، عوامل محیطی و غیره ؛ چهره مستعد پیدایش چین و چروک می گردد. متاسفانه این اتفاق زودتر از دیگر اعضای صورت ، متوجه چشم ها و پلک ها می شود. ( فوق تخصص پلاستیک )

جراحی زیبایی پلک با نام علمی بلفاروپلاستی ، جزو یکی از عمل های زیبایی است که طی آن ایردات و نقائص پلک بالا و پایین که سبب پیرتر به نظر رسیدن چهره می شوند ، مرتفع شده و بدین ترتیب چشم ها جوانی و شادابی خود را باز می یابند.

جراحی زیبایی پلک
کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک

به طور کلی برای انجام جراحی زیبایی پلک ، می بایست فرد از فاکتورهای کامل سلامت برخوردار بوده و به بیماری خاصی مبتلا نباشد.
داشتن انتظاراتی معقولانه و واقع بینانه از جراحی زیبای پلک از دیگر ملزومات انجام این عمل است.

افرادی که مازاد بر موارد فوق ، شرایط ذیل را نیز دارا باشند می توانند نسبت به انجام جراحی زیبایی پلک اقدام نمایند :

افرادی که حداقل 35 سال سن دارند ، البته لازم به ذکر است که در برخی موارد به صلاحدید پزشک ممکن است انجام جراحی زیبایی پلک برای افراد جوان تر نیز امکان پذیر باشد.
افرادی که پلک های تحتانی آن ها با پف مواجه است و این امر سبب خسته به نظر رسیدن چهره ایشان شده است.
افرادی که که در ناحیه پلک های فوقانی خود دچار افتادگی هستند و این افتادگی در پاره ای موارد به حدّی است که در میدان دید آن ها اختلال ایجاد نموده است.

جراحی زیبایی پلک چه مواردی را بهبود نمی بخشد ؟

توجه داشته باشید که با جراحی زیبایی پلک ، امکان درمان و رفع حلقه های سیاه اطراف چشم وجود ندارد.
با جراحی زیبایی پلک ، نمی توان چین و چروک های موجود در اطراف پلک را برطرف نمود.

جراحی پلک چگونه انجام می گیرد ؟

لازم به ذکر است که جراحی زیبایی پلک در اکثریت موارد تحت بی حسی عمومی انجام می گیرد لذا نیازی به بستری شدن ندارد ؛ البته در موارد استثنایی و بنا به تشخیص پزشک معالج ممکن است این جراحی ، تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد.

توجه داشته باشید که برش در جراحی زیبایی پلک ، بر اساس انتخاب جراح و امکانات و شرایط موجود می تواند با استفاده از تیغ جراحی یا به کمک اشعه لیزر ( جراحی پلک با لیزر ) انجام گیرد.
جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک فوقانی ؛ کیسه های چربی و پوست اضافی پلک بالا برداشته می شوند.

در حالت کلی ، جراحی پلک بالا منجر به بهبود فرم و نیز موقعیت پلک فوقانی شده و نیز در صورتی که پوست اضافی یا افتادگی پلک سبب محدودیت در میدان دید فرد شده باشد ، این مشکل نیز با جراحی پلک بالا قابل رفع خواهد بود.

بخیه های این جراحی در خط پشت پلک ایجاد می شوند و از این رو قابل رویت نمی باشند.

جراحی زیبایی پلک
جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی یا پایینی ، غالبا با هدف رفع پف زیر پلک انجام می پذیرد.

به منظور برطرف نمودن پف پلک ، ممکن است پزشک متخصص با برداشتن چربی های اضافی موجود در این ناحیه به اصلاح این مشکل بپردازد یا این که با جابجا نمودن چربی های موجود در پلک تحتانی اقدام به رفع این اختلال نماید.

به طور کلی در اکثر موارد جراح با ایجاد برشی در پشت پلک پایین یعنی بخش ملتحمه چشم ، چربی های اضافی موجود در این بخش را تخلیه می نماید.

بخیه ها در زیر خط مژه لحاظ می گردند و در نتیجه به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهند بود.
دوره نقاهت جراحی پلک

معمولا 7 الی 10 روز بعد از عمل جراحی پلک ، افراد قادر به بازگشت به امور روزمره خود خواهند بود.
هزینه جراحی پلک

از آن جا که جراحی پلک یکی از اعمال جراحی زیبایی است ، قاعدتا هزینه های آن تحت پوشش بیمه نمی باشد.

به طور کلی هزینه نهایی جراحی پلک ، تحت تاثیر عوامل و پارامترهای متعددی است و بسته به وسعت درمان و غیره متغیر می باشد لذا پس از بررسی و معاینه بیمار ، هزینه قطعی آن مشخص می گردد.

بنابراین افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند جهت اطلاع از هزینه دقیق عمل می بایست به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه نمایند.