25 فوریه 2020
فوریه 25, 2020

جراحی بینی کج

0 دیدگاه

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : از نظر علم زیبایی شناسی ، مهم ترین ویژگی یک چهره زیبا وجود هماهنگی و تقارن بین اعضا آن می باشد در بین اعضا صورت ، بینی در مرکز قرار گرفته است از این رو بیشتر جلب توجه می کند و تاثیر بیشتری بر روی زیبایی چهره نیز دارد. ( جراح بینی )

یکی از مهم ترین ویژگی های بینی زیبا ، صاف بودن است در صورتی که بینی کمی انحراف داشته باشد ، نظر دیگران را به خود جلب کرده و هماهنگی اعضا صورت را از بین می برد.

در صورتی می گوییم بینی فرد کج است که بینی او ، نسبت به محور طولی ( خط فرضی که صورت را به دو قسمت تقسیم می کند. ) زاویه دار باشد.

فردی که بینی او کج باشد ، نوک بینی وی به سمت بالا یا یک طرف انحراف می یابد.

جراحی بینی کج ، یکی از بارزترین جراحی های بینی می باشد.

علت کجی بینی

کج بودن بینی می تواند به صورت مادرزادی بوده یا اینکه در اثر عوامل محیطی هم چون اصابت ضربه به بینی به وجود آید ، در برخی از موارد نیز بعد از جراحی زیبایی بینی به علت عدم مهارت جراح بینی یا عدم رعایت مراقبت های مورد نیاز توسط بیمار ، بینی او کج می شود که در این صورت نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا می کند.

روش انجام جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی ، دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز وجود دارد ؛ جراح بینی با در نظر گرفتن مواردی هم چون نقطه کجی بینی ، میزان پیچیدگی عمل بینی و غیره یکی از این دو روش را برای انجام جراحي بيني کج انتخاب  می کند.

در بسیاری از مواقع جراحي بيني کج ، به روش باز انجام می شود زیرا جراح بینی در حین عمل بینی باز توانایی ایجاد تغییرات گسترده ای را دارد.

بارزترین تفاوت میان جراحی بینی باز و بسته ، ناحیه مورد نظر برای ایجاد برش می باشد در حین انجام جراحی بینی به روش باز ، برش های عمل بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می شوند در حالی که در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها را در نواحی داخلی بینی ایجاد می کنند.

تفاوت انحراف و کجی بینی

در صورتی که تیغه میانی بینی منحرف شود این موضوع منجر به انحراف بینی می شود در برخی از مواقع انحراف بینی می تواند باعث کجی بینی نیز شود در این صورت باید جراحی انحراف و زیبایی بینی همزمان انجام گیرد.

هزینه جراحی بینی کج

بیماران برای اطلاع از قیمت جراحی بینی ، باید ابتدا توسط جراح بینی معاینه شوند زیرا بعد از معاینه بیمار قیمت نهایی جراحی بینی مشخص می گردد.